Frano Mika i Milorad Stanić održali predavanje o Lionismu za djelatnike u obrazovanju Primorsko-goranske Županije

U sklopu radionice „Treninga životnih vještina“ koji je na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci organizirao Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije dana 15. ožujka 2019 predstavnici Regije Zapad Frano Mika ( prošlogodišnji predsjednik Lions Cluba Opatija I sadašnji predsjednik Zone) I Milorad Stanić ( prošlogodišnji predsjednik Regije I sadašnji GMT) održali su pred 50-tak djelatnika u obrazovanju predavanje o lionzmu. Prošle godine Regija Zapad odlučila je dodijeliti sredstva prikupljena u distriktualnoj akciji “Jedrima protiv droge” programu borbe protiv ovisnosti Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ-e. O uspješnosti programa govori činjenica da se u svega nekoliko godina njegovog provođenja broj učenika osnovnih škola koji su popušili prvu cigaretu te kušali alkohol smanjio za oko 30%. Predstavnici Lionsa govorili su  o povijesti i međunarodnoj poziciji Lionsa, njihovom radu u Hrvatskoj, akciji “Jedrima protiv droge, te su održali motivacijsko predavanje kojim su sve prisutne pozvani promovirati i podržati principe lionizma u svojim sredinama te se I osobno priključiti Lionsima.