LC Libertas Dubrovnik uključio se u akciju '1200 ruku - 1200 poklona' posjetom Udruzi Rina Mašera

LC Libertas uključio se u akciju '1200 ruku - 1200 poklona' posjetom Udruzi Rina Mašera

LC Libertas uključio se u akciju '1200 ruku - 1200 poklona' na način da smo dana 17. prosinca 2016. posjetili 'Udrugu Rina Mašera' (adresa: Od čemprresa 6, 20000 Dubrovnik). Udruga ima oko 150 članova/štićenika (osobe s intelektualnim teškoćama) a djeluje u Dubrovniku od 1957. godine s tim da od 1996. ima vlastiti prostor koji uključuje i vrt/staklenik u kojemu štićenici proizvode sadnice cvijeća i mediteranskog bilja.

Za vrijeme naše posjete bilo je nazočno 30-tak štićenika te je svakome uručen prigodan poklon, a Zoran Smoljan, rizničar LC Libertas sa svoje strane je donio poseban poklon - pribor za Likovnu radionicu koja djeluje pri Udruzi Rina Mašera.

Predsjednik LC Libertas Frano Herendija uručio je zatim tajnici 'Udruge Rina Mašera' g-đi Darling Ucović ček na iznos od 3.000,00 KN kojim sredstvima LC Libertas želi pomoći Udruzi nabaviti sjemenje i ostali materijal za proljetnu obradu vrta i staklenika.

Posjeta je protekla u vrlo srdačnoj atmosferi i razgovoru od oko dva sata uz međusobno čestitanje za blagdane.

LC LIBERTAS DUBROVNIK

Marija  Šebalj,  tajnica