Članovi NC Lions kluba Kuna iz Osijeka obilježili 100 godina Lionsa sudjelovanjem u zajedničkoj akciji „1200 ruku – 1200 poklona“ na razini Distrikta

Članovi NC Lions kluba Kuna iz Osijeka darivali su 17.12.2016. korisnice Skloništa za žrtve obiteljskog nasilja u Osijeku, odnosno Sigurnu kuću.

Korisnice su žene žrtve obiteljskog nasilja i njihova djeca. Svaki član Lions kluba Kuna pripremio je poklon za pojedinu korisnicu ili djete.

Sklonište za žrtve obiteljskog nasilja u Osijeku osnovano je 2000. godine i nastalo je kao posljedica intervencije Osječko-baranjske županije i Grada Osijeka u područje obiteljskog nasilja. U razdoblju od osnivanja do danas, dakle u 13 godina postojanja, u Skloništu je boravilo preko 900 korisnika – žena i djece iz svih dijelova Hrvatske.

Ovom akcijom članovi Lions kluba Kuna iz Osijeka obilježili su i 100 godina postojanja međunarodne Lions organizacije.